Legacy Heritage Acanthus Low Profile 6 Inch Wood Corbel
Legacy Heritage Acanthus Low Profile 6 Inch Wood Corbel is used for your applications where a larger corbel will not fit. This exquisite, hand carved corbel is part of our Legacy Heritage collection of finely crafted wood products. Made from only the finest hardwoods in Maple, Cherry, Alder, Oak, and Rubberwood. 1 3/8" deep.
- Product: Acanthus Low Profile Corbel
- Material: Wood
- Wood Type: Maple, Cherry, Alder, Oak, Rubberwood
- Height: 6"
- Width: 2 3/4"
- Depth: 1 3/8"
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Legacy Heritage |
| Depth | 1 3/8" |
| Finish | Unfinished |
| Height | 6" |
| Material | Solid Wood |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 2 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like