Acorn Gate Rim Latch With Bean End - For Gates Up To 3" Thick
This gate latch set has a bean end and can be used on almost any gate in your yard. The latch set has a rim and works best on gates over 3 inches on thickness.
- Black with a rough black finish
- Made of steel
- Height of 3 and 13/16 inches
- Width of 9 and 5/8 inches
Specifications
| Brand | Acorn Manufacturing |
| Finish | Rough Black |
| Height | 3 13/16" |
| Material | Steel |
| Projection | 3/16" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 9 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like