Acorn Double Handle Heart Drop Latch Set & Deadbolt - Predrilled Doors
The door handle set is all about the love. It comes with both large and small hearts on the ends of the handles. This handle set is intended to be used with doors that have predrilled holes already installed on it. The set comes in a black finish and has a deadbolt.
- Made by Acorn
- Made out of steel and has a black finish
- Size: 11" x 3 7/16"
- For doors 1 3/8" to 1 3/4" thick
Specifications
| Brand | Acorn Manufacturing |
| Finish | Rough Black |
| Height | 11" |
| Material | Steel |
| Projection | 2 3/8" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 3 7/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like