Acorn Smooth Window Sash Lock
The Acorn Smooth Windows Sash Lock is a traditional two-piece design latch for double hung windows sashes. Steel construction. Black finish.
- Made with strong, durable steel
- Features metal drop can sweep latch in black
- Finished in a classic, soft black
- Boring measures 2 1/8"
- Height of 2 5/8" and width of 1 3/8"
- Made by Acorn Manufacturing
Specifications
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Acorn Manufacturing |
| Boring | 2 1/8" |
| Finish | Black |
| Height | 2 5/8" |
| Material | Steel |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like