Ageless Iron Blacksmith Coat Hook
The Ageless Iron Blacksmith Coat Hook features a simple schoolhouse shape with clean edges and a unique surface texture that gives your home a custom look. Each Ageless Iron product has been tested extensively in Florida exposure for UV resistance and anti-corrosion.
Specifications
| Center to Center | 3/4" |
| Brand | Ageless Iron |
| Finish | Black Iron |
| Height | 3 3/8" |
| Material | Cast Iron |
| Projection | 2 7/8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
You May Also Like