Ageless Iron Dome Tall Plate Door Set With Black Shadow Porcelain Knob
The Dome Tall Plate brings classic elegance to the forefront with its refined arched silhouette and extended profile, ideal for adding presence. Pair with the Black Shadow Porcelain Knob to deliver timeless drama with its jet-black reflective hue and classic round shape Each Ageless Iron product has been tested extensively in Florida exposure for UV resistance and anti-corrosion.
Specifications
| Brand | Ageless Iron |
| Color | Black Shadow |
| Finish | Black Iron |
| Height | 11 1/4" |
| Material | Cast Iron |
| Projection | 2 13/16" |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 2 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like