Ageless Iron Dome Tall Plate Door Set With White Snow Porcelain Knob
The Dome Tall Plate brings classic elegance to the forefront with its refined arched silhouette and extended profile, ideal for adding presence. Add the White Snow Porcelain Knob, featuring its smooth, milky glaze and classic form, for effortless appeal. Each Ageless Iron product has been tested extensively in Florida exposure for UV resistance and anti-corrosion.
Specifications
| Brand | Ageless Iron |
| Color | White Snow |
| Finish | Black Iron |
| Height | 11 1/4" |
| Material | Cast Iron |
| Projection | 2 13/16" |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 2 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like