Ageless Iron Loch Rosette Door Set With Brown Autumn Porcelain Knob
The Loch Rosette features a raised edge, matte black finish, and traditional round shape that’s perfect in any setting. Enhance the look with the Brown Autumn Porcelain Knob, offering a rich, earthy tone with a lustrous finish that captures the warmth of hand-crafted ceramics. Each Ageless Iron product has been tested extensively in Florida exposure for UV resistance and anti-corrosion.
Specifications
| Brand | Ageless Iron |
| Color | Brown Autumn |
| Diameter | 2 5/8" |
| Finish | Black Iron |
| Material | Cast Iron |
| Projection | 2 7/8" |
| Unit of Measure | Per Set |
| Width | 2 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like