Aqua Eden 60 Inch Cast Iron Single Slipper Clawfoot Tub - No Holes
This item ships via truck freight. An additional $400.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Soak all of the stresses of the day away with the all-encompassing embrace of one of Restorer's finest products, the clawfoot tub. The Aqua Eden 60-Inch Cast Iron Slipper Clawfoot Tub with Feet No Faucet Drillings will wholly beautify your home for years to come thanks to its durable and heavy cast iron construction. Since the late 19th century, the claw foot tub has stood prominent among bathroom fixtures for its outstanding grandeur. Now, you can have your own clawfoot tub from Restorers.
Specifications
| Brand | Aqua Eden |
| Color | White |
| Height | 29 5/8" |
| Length | 60 1/4" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 5/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like