Aqua Eden 66 Inch Cast Iron Double End Clawfoot Bath Tub - 7 Inch
This item ships via truck freight. An additional $400.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Since the late 19th century, the claw foot tub has stood prominent among bathroom fixtures for its outstanding grandeur. The Aqua Eden 66-Inch Cast Iron Double Ended Clawfoot Tub with 7-Inch Faucet Drillings and Feet will wholly beautify your home for years to come thanks to its durable and heavy cast iron construction. Elegantly crafted clawfoot tub feet are included to further elevate your home's traditional eminence.
Specifications
| Brand | Aqua Eden |
| Center to Center | 7" |
| Color | White |
| Height | 19 1/8" |
| Length | 66" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like