Aqua Eden 67 Inch Cast Iron Double Slipper Clawfoot Tub - No Holes
This item ships via truck freight. An additional $400.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Surround yourself with the perfumed aroma of your favorite candle and soak away the stresses of the day in your own clawfoot tub. Since the late 19th century, the claw foot tub has stood prominent among bathroom fixtures for its outstanding grandeur. The Aqua Eden 67 Inch Cast Iron Double Slipper Clawfoot Tub - No Holes will beautify your home for years to come thanks to its durable and heavy cast iron construction.
Specifications
| Brand | Aqua Eden |
| Color | White |
| Height | 28 3/8" |
| Length | 67 5/16" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 28 15/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like