Aqua Eden Black Cast Iron Double End 66 Inch Clawfoot Tub - No Holes
This item ships via truck freight. An additional $400.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Since the late 19th century, the claw foot tub has stood prominent among bathroom fixtures for its outstanding grandeur. Fabricated from high-quality cast iron, the Aqua Eden Black Cast Iron Double End 66-inch Clawfoot Tub - No Holes will beautify your home for years. Elegantly crafted clawfoot tub feet are included to further elevate your home's traditional eminence.
Specifications
| Brand | Aqua Eden |
| Finish | Polished Chrome |
| Height | 19 1/8" |
| Length | 66" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 2-5 Business Days |
| Style | Traditional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like