Atlas Homewares Band Pull
Atlas Homewares Band Pull is a modern take on the cvlassic arch pull and features five square cutouts. Choice of Aged Bronze, Brushed Nickel and Polished Chrome finishes. 4 3/4-in. long
Specifications
| Base Diameter | 5/16" |
| Brand | Atlas Homewares |
| Length | 4 3/4" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1 1/4" |
| Style | Contemporary, Modern |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3/4" |
| Boring | 3 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like