Atlas Homewares Ergo Pull
At 13 inches in length, the Atlas Homewares Ergo Pull is ideal for larger cabinets or an appliance. Made of Zinc Alloy in choice of four finishes to coordinate with any decor.
Specifications
| Base Diameter | 1" x 3/4" |
| Brand | Atlas Homewares |
| Length | 13" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1 1/8" |
| Style | Classic, Industrial, Traditional, Transitional |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 11/16" |
| Boring | 11 5/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like