Atlas Homewares Leaf Knob
Bring the outdoors inside with this Leaf Knob! The Atlas Homewares' Leaf Knob takes the very recognized leaf pattern and puts it right on your cabinets. The intricate details of the leaf's veins, shape, and finish will make you forget it is a piece of hardware! Offered in a stunning Aged Bronze finish. 2-in. x 2 1/4-in.
Specifications
| Finish | Aged Bronze |
| Length | 2" |
| Width | 2 1/4" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Atlas Homewares |
| Material | Zinc |
| Unit of Measure | Each |
| Projection | 1 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like