Atlas Homewares Optimism Square Knob
The Optimism Collection depicts the epitome of futuristic fashion. It embraces today's definition of modern while celebrating a passion for retro style. The mixed media design features clear polycarbonate combined with brushed nickel or polished chrome finishes.
Specifications
| Color | Clear |
| Length | 1 1/4" |
| Material | Brass/Lucite |
| Projection | 1 3/8" |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1 1/4" |
| Shipping | Usually Ships In 2-5 Business Days |
| Brand | Atlas Homewares |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like