Atlas Homewares Spa Brown Tiger Pull
Atlas Homewares Spa Brown Tiger Pull is a thin, rectangular bar pull with brown tiger stripe insert. This whimsical pull is finished in Aged Bronze. 5-3/4 inches long with 3-inch boring.
Specifications
| Base Diameter | 1 1/8" |
| Brand | Atlas Homewares |
| Length | 5 3/4" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1" |
| Style | Colorful, Contemporary, Decorative, Modern, Whimsical |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1" |
| Boring | 3" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like