Atlas Homewares Steam Punk Finger Pull
Atlas Homewares Steam Punk Finger Pull resembles two pipe elbows with ring flange-like bases. This industrial-look pull is offered in five popular finishes. 2-1/8 inches long. Zinc Alloy.
Specifications
| Base Diameter | 13/16" x 3/4" |
| Brand | Atlas Homewares |
| Length | 2 1/8" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1 3/16" |
| Style | Industrial, Steampunk |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 3/4" |
| Boring | 1 5/16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like