Atlas Homewares Vineyard Leaf Cabinet Pull
Add a whimsical touch to cabinets with this Atlas Homewares Vineyard Leaf Cabinet Pull featuring a vine-like handle with a leaf design atop each round post. Made of Zinc with Aged Bronze finish. 4 1/2-inches long with 3-inch boring.
Specifications
| Boring | 3" |
| Brand | Atlas Homewares |
| Length | 4 1/2" |
| Material | Zinc Alloy |
| Projection | 1 1/4" |
| Style | Decorative, Nature, Whimsical |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like