Barclay Addison Cast Iron Roll Top Clawfoot Bath Tub
The perfect fit for your petite bath, Barclay Addison Cast Iron Roll Top Clawfoot Bath Tub features intricate ball and claw feet for an elegant touch. Feet available in six popular metal finishes.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 29 Gallon Capacity |
| Additional Dimensions | Feet: 10 1/2" Height |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 21 7/8" |
| Length | 48" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like