Barclay Albion Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Albion Wall Hung Lavatory Sink features a contemporary design to perfectly fit into a corner. Choice of hole location. Drain is not included. Made of Vitreous China.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 9" x 15 1/2" x 3 1/8"; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Color | White |
| Depth | 11 1/2" |
| Height | 5 5/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like