Barclay Alexia Acrylic Roll Top Bath Tub
Barclay Alexia Acrylic Roll Top Bath Tub is a diminutive 53" long with designer ball feet. Claw feet available in four popular finishes - Brushed Nickel, Oil Rubbed Bronze, Polished Chrome, and Polished Brass. 40 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 40 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 22 1/2" |
| Length | 54" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like