Barclay Alma 42 Inch Cast Iron Wall Hung Kitchen Drainboard Sink
Complete your country-style kitchen with the Barclay Alma 42 Inch Cast Iron Wall Hung Kitchen Drainboard Sink featuring a conveniently built-in drain board and a timeless white finish.
This item ships via truck freight. An additional $250.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | Drain Board: 15 3/4" x 17 |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 19 1/2" x 15 3/4" x 9" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 8" |
| Depth | 21 3/8" |
| Height | 16 3/8" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 41 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like