Barclay Ambia Wall Hung Lavatory Sink
If you have a smaller space and don't want to compromise on style, the Barclay Ambia Wall Hung Lavatory Sink is the sink for you. Featuring a pleasing contemporary design, perfectly crafted to fit into a corner, this sink is the ideal combination of form and function. Its extra surface area is also provides the perfect space for hand soap, and brings this lovely sink to a great finish.
Specifications
| Additional Information | Right Hand Faucet Hole; Chrome Overflow Cover |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 11 1/4" x 9 1/2" x 3 3/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 10 5/8" |
| Height | 5 5/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like