Barclay Ambrose Pedestal Lavatory Sink
Classic design, roomy dimensions, and spacious tap deck combine to give Barclay Ambrose Pedestal Lavatory Sink a look that never gets old. Join the chorus of thousands of satisfied customers who always know to turn to Barclay for the highest quality and most beautiful of pedestal sinks. Faucet not included. Pre-drilled for faucet hole.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 7 1/4" |
| Height | 33" |
| Length | 23" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 18 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like