Barclay Anders Rectangular Pedestal Lavatory Sink
Bring your traditional bathroom to a picture-perfect conclusion with the Barclay Anders Rectangular Pedestal Lavatory Sink. This stunning sink features a timelessly decorated rectangular design, comfortable interior dimensions, and durable vitreous china construction.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 7 1/8" |
| Height | 33 7/8" |
| Length | 34 3/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 22 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like