Barclay Andover Acrylic White Roll Top Bath Tub
Barclay Andover Acrylic White Roll Top Bath Tub is a classic roll top design featuring a rough exterior finish. The exterior is a snowy white accented with ball and claw feet. Feet available in eight metal finishes. 40 gallon capacity. Use double offset bath supplies (242599)
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 40 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 3 3/8" |
| Color | White |
| Height | 24 1/2" |
| Length | 60" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like