Barclay Arcadia Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Arcadia Wall Hung Lavatory Sink combines sleek and modern rectangular construction with a durable vitreous china construction to present the perfect combination of form and function. Infuse an aura of contemporary elegance into your home's bathroom with the Arcadia Wall Hung Basin from Barclay.
Specifications
| Additional Information | Chrome Overflow Cover |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13" x 7 1/2" x 3 1/2"; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Color | White |
| Depth | 10 1/8" |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like