Barclay Arianne 18 Inch Pedestal Lavatory Sink
Sleek, timeless, exquisitely-elegant: these are just a few of the ways that you could describe the Barclay Arianne 18 Inch Pedestal Lavatory Sink. Featuring a breathtaking traditional design, classically-fluted pedestal, and comfortable interior capacity, this sink checks all of the boxes. Barclay's high standards of quality construction furthermore ensure that this sink will grace your home for many years to come, standing up to the test of time.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 5" |
| Height | 36" |
| Length | 19 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like