Barclay Arianne 18 Inch Wall Hung Lavatory Sink
Complete your smaller bathroom with the simply classic design of the Arianne Wall Hung Basin from Barclay. Featuring a traditional shape, finely tapered splash guard, and durable vitreous china construction, there is much to love with this sink. As always, Barclay's renowned high standards of quality craftsmanship ensure that this sink will grace your home for many years to come.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 1/8" x 10 1/2" x 5" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 16 3/4" |
| Height | 6" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 19 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like