Barclay Athens Cast Iron Wooden Block Foot Bath Tub
Redesign your bath with Barclay's unique trapezoidal cast iron tub. The Barclay Athens Cast Iron Wooden Block Foot Bath Tub rests on distinctive wooden block feet to make a fashion statement in your bath decor. The 67-inch length gives plenty of room to relax and unwind in your bathroom oasis.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 55 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Height | 24 3/4" |
| Length | 67" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 31" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like