Barclay Avilla Wall Hung Lavatory Sink
Bring your bathroom to a picture-perfect conclusion with the Avilla Wall Hung Stadium from Barclay. Featuring a classic rectangular design, spacious tap deck, and durable vitreous china construction, Barclay Avilla Wall Hung Lavatory Sink brings it all together. As always, Barclay's high standards of quality craftsmanship ensure that this sink will stand the test of time and grace your home for many years to come.
Specifications
| Additional Information | Left Hand Faucet Hole, No Overflow; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 7 1/8" x 9 1/8" x 3" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Color | White |
| Depth | 9 1/4" |
| Height | 5" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 14 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like