Barclay Banks Pedestal Lavatory Sink
Barclay Banks Pedestal Lavatory Sink boasts timeless design, wide tap deck, and comfortable capacity for a winning combination of form and function. As always, Barclay's commitment to only the highest standards of quality craftsmanship ensure that this lovely sink will grace your home for many years to come.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 4" |
| Depth | 6" |
| Height | 31 3/4" |
| Length | 20 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like