Barclay Banks Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Banks Wall Hung Lavatory Sinks comfortable capacity, oval-shaped basin, and ideally sized tap deck are sure to please. Barclay's attention to detail and renowned commitment to high standards of quality craftsmanship ensure that this sink will stand the test of time and grace your bathroom for many years to come.
Specifications
| Additional Information | Faucet Holes: 1 1/4" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 16 1/4" x 10 1/2" x 6" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 17 3/8" |
| Height | 7 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 20 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like