Barclay Belmore Freestanding Tub Faucet with Hand Shower
Accent your new soaker tub with an enchanting Barclay Belmore Freestanding Tub Faucet with Hand Shower. Belmore features a graceful gooseneck spout with 10-inch reach and wand style handshower for a luxurious bathing experience. Single handle control with a push button diverter ensure simple operation. Brushed Nickel or Polished Chrome.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 55" |
| Bottom Diameter | 10" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 46" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 39 1/2" |
| Spout Reach | 8 7/8" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like