Barclay Bianca Freestanding Tub Faucet with Wand Hand Shower
Give your freestanding tub the perfect finishing touch with the Barclay Bianca Freestanding Tub Faucet with Wand Hand Shower. Its premium finish is pleasing to the eye and blends easily in a variety of color schemes. The highest standards of craftsmanship ensure that you will enjoy this product for several years.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 55" |
| Bottom Diameter | 7 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 45 1/2" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 35 3/4" |
| Spout Reach | 15" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like