Barclay Bonette Carrara Marble Above Counter Lavatory Vessel Sink
Infuse your bath decor with the majesty of natural marble with Barclay Bonette Carrara Marble Above Counter Lavatory Vessel Sink. Bonette is an oval basin carved from Carrara Marble with a chiseled exterior and polished to perfection inside. The natural veining and shading of the stone make each sink truly unique.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 1/2" x 11 1/2" x 4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 14" |
| Height | 5" |
| Material | Marble |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 18" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like