Barclay Britta Resin Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Slide into Barclay Britta Resin Bath Tub with Integrated Drain & Overflow with its relaxed contour for a comforting soak. Constructed of solid surface poly-resin with a silky matte finish, this tub is easy to maintain. 66 gallon capacity.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 66 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Height | 23 7/8" - 34 3/8” |
| Length | 72 5/8" |
| Material | Resin |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like