Barclay Burney Freestanding Thermostatic Tub Faucet & Hand Shower
Accent your new soaker tub with an enchanting freestanding tub filler from Barclay. The Barclay Burney Freestanding Thermostatic Tub Faucet & Hand Shower has thermostatic control and features a graceful gooseneck spout and wand style handshower for a luxurious bathing experience. Single handle control with a push button diverter ensure simple operation.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 55" |
| Bottom Diameter | 8" |
| Brand | Barclay Products |
| Height | 45 1/2" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Reach | 10" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like