Barclay Cadmus Cast Iron Roll Top Clawfoot Bath Tub
Immerse yourself in a total serenity while you bathe shoulder deep in relaxation with this Barclay Cadmus Cast Iron Roll Top Clawfoot Bath Tub. 57 gallon capacity. Claw feet available in eight distinctive finishes.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | 7" |
| Color | White |
| Height | 23 1/4" |
| Length | 68" |
| Material | Cast Iron |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 30 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like