Barclay Camari Freestanding Tub Filler & Hand Shower
Give your bathroom a touch of modern design with the Canari freestanding faucet from Barclay. Barclay Camari Freestanding Tub Filler & Hand Shower is a floor-mounted design used with a wide variety of tubs. Its trendy, contemporary design and user-friendly hand shower is the cherry on the cake.
Specifications
| Additional Dimensions | Hose Length: 59" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Height | 40 1/2" |
| Material | Brass |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Spout Height | 30 1/8" |
| Spout Reach | 8 7/8" |
| Unit of Measure | Each |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like