Barclay Canim Carrara Marble Lavatory Vessel Sink
Enhance your bath decor with the beauty of natural marble with the Barclay Canim Carrara Marble Lavatory Vessel Sink. Canim displays a flowing design carved from Carrara Marble polished to perfection. The natural veining and shading of the stone make each sink truly unique.
Specifications
| Additional Information | No Overflow |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/4" x 9 1/2" x 3 3/4" |
| Bottom Diameter | 5 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 11" |
| Height | 4 3/4" |
| Material | Marble |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like