Barclay Carlisle 20 Inch Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Carlisle 20 Inch Wall Hung Lavatory Sink showcases a refined and classic design and solid vitreous china construction for timeless elegance. Barclay's high standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this sink will stand the test of time.
Specifications
| Additional Information | No Overflow; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 8 5/8" x 14 5/8" x 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 14 1/2" |
| Height | 5 1/2" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 20 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like