Barclay Carlisle 24 1/2 Inch Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Carlisle 24 1/2 Inch Wall Hung Lavatory Sink brings timeless elegance in your bathroom with its classic design and solid vitreous china construction. Barclay's high standards of quality craftsmanship furthermore ensure that this sink will stand the test of time.
Specifications
| Additional Information | No Overflow; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 17 5/8" x 12 1/8" x 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 19" |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 24 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like