Barclay Carlos 16 Inch Square Above Counter Lavatory Vessel Sink
Ensure contemporary and elegant ambiance in your bathroom with the Barclay Carlos 16 Inch Square Above Counter Lavatory Vessel Sink. Featuring a roomy square design, smooth lines, and vitreous china construction, this sink is a real show-stopper. As always, Barclay's long-standing commitment to only the highest levels of quality craftsmanship ensure that this sink will adorn your home for many years to come.
Specifications
| Additional Dimensions | Basin Interior: 15 1/2" x 15 1/4" x 4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 16 1/2" |
| Height | 5 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 3/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like