Barclay Caroline 380 Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Caroline 380 Wall Hung Lavatory Sink sports a retro look to fit easily into a remodel. Upgrade to a fresh new sink without surrendering that nostalgic feel you've grown to love. Choose right or left hand faucet hole. made of vitreous china.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 13 1/2" x 6 1/8" x 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Color | White |
| Depth | 10 7/8" |
| Height | 6 1/8" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 15" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like