Barclay Caroline 450 Wall Hung Lavatory Sink
Bring a retro look to your bathroom with this stylish Barclay Caroline 450 Wall Hung Lavatory Sink. Update to a new sink without surrendering that nostalgic feel you've grown to love. Faucet not included.
Specifications
| Additional Information | Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/2" x 9 1/4" x 4 3/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Color | White |
| Depth | 14 5/8" |
| Height | 7" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 17 3/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like