Barclay Caspar Small Oval Concrete Above Counter Lavatory Vessel Sink
Give your bathroom a contemporary edge with the Barclay Caspar Small Oval Concrete Above Counter Lavatory Vessel Sink with durable concrete construction. Its natural concrete finish is the consummation to this lovely piece which is guaranteed to grace your bathroom for many years. Dusk Gray color. 13-1/2 inches deep.
Specifications
| Additional Information | Base: 5 1/2" x 5 1/4" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 7/8" x 11 3/4" x 4 1/4" |
| Brand | Barclay Products |
| Depth | 13 1/2" |
| Height | 5 5/8" |
| Material | Concrete |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 16 5/8" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like