Barclay Celeste Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow
Make a bold statement with this modern variation on a classic design with Barclay Celeste Acrylic Bath Tub with Integrated Drain & Overflow. Its free standing design, sleek curves, and contemporary ambiance combine to make this the crowning feature of your home's bathroom. Constructed of durable acrylic, fiberglass, and resin, this graceful tub will stand the test of time.
This item ships via truck freight. An additional $450.00 per piece will be calculated in shipping charges at checkout.
Specifications
| Additional Information | 55 Gallon Capacity |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | No Holes |
| Color | White |
| Height | 22 7/8" |
| Length | 66 3/4" |
| Material | Acrylic |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 29" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like