Barclay Chalmers Wall Hung Lavatory Sink
Barclay Chalmers Wall Hung Lavatory Sink sports a striking modern design in durable vitreous china construction.
Specifications
| Additional Information | No Overflow; Faucet Hole: 1 3/8" |
| Additional Dimensions | Basin Interior: 14 1/2" x 26 1/4" x 2 1/8" |
| Brand | Barclay Products |
| Center to Center | Single Hole |
| Depth | 15 5/8" |
| Height | 5 3/4" |
| Material | Vitreous China |
| Shipping | Usually Ships in 7-10 Business Days |
| Unit of Measure | Each |
| Width | 26 1/4" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like